Sekce webu:

Naše akce:

Dálkový pochod Dálkový pochod Krušnohorské šlápoty
Úklid Bezručáku Každoroční jarní úklid Bezručova údolí
Noční výsadek Noční výsadek chomutovských skautů
Silvestrovský výšlap Silvestrovský výšlap na Kočičák

Naše středisko:

Stránky skautského střediska Český lev Chomutov

Betl. světlo v ČR:


 

Pomáhají nám:

Statutární město Chomutov
 
Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Chomutova

 

 

Betlémský autobus v minulých letech

Betlémský autobus - 23.12.2012

Startovní pozice autobusu i trolejbusu v Jirkově na AN. Velmi dobře je vidět hnusné počasí a břečka na zemi.V neděli 23. prosince 2012 do Chomutova a Jirkova skauti opět přivezli Betlémské světlo.

Již tradičně putovalo světýlko historickým autobusem Škoda 706 RTO mosteckého DP,  letošní novinkou byl ale Betlémský trolejbus vypraveným Dopravním podnikem měst Chomutova a Jirkova a.s. Jednalo se o „vlajkovou loď“ chomutovské flotily – trolejbus Tr15 evidenčního čísla 008, který řídil pan Jindřich Petráček.

Oba dopravní prostředky zahájily svoji trasu v 15 hodin na jirkovském autobusovém nádraží, kde se jejich cesty rozdělily, aby mohly Betlémské světlo dopravit do všech koutů obou měst. Autobus jel přes Jiráskovu ulici a sídliště Na Borku v Jirkově, v Chomutově měl zastávky na Kundratické, v Havlíčkově ulici před školou, na autobusovém nádraží (tady se oba vozy opět setkaly) a končil tradičně na náměstí 1. máje. Trolejbus zajížděl v Jirkově do smyčky Horník, poté se vydal po trolej...

 

Betlémský autobus - 23.12.2011

Betlémský autobus na náměstí 1. máje v Chomutově v roce 2012.Den před štědrým dnem přijel betlémský autobus.

23. 12. 2011 se podruhé konala akce s názvem betlémský autobus. Každý rok skauti po celé Evropě rozvážejí betlémské světlo, malý plamínek symbolizující, vánoční pohodu a klid. V Chomutově jsme chtěli tuto akci trochu ozvláštnit, využili jsme proto k rozvážení historický autobus Škoda 706 RTO.
Letos jsme chvilku přemýšleli, jestli akci nezrušit, kvůli na pátek vyhlášenému státnímu smutku. Nakonec jsme ale dospěli k názoru, že není na místě rušit rozdávání světýlka, které mimo jiné symbolizuje pravdu, lásku a lidskou sounáležitost, tedy hodnoty které bývalý prezident a skaut Václav Havel ctil a podporoval. Jeho památku jsme tedy uctili vystavením fotografie s růží a zapálenými svíčkami.
Celá akce začala v 13:30, kdy se jedna skupina organizátorů vydala do Mostu, převzít a vyzdob...

 

Betlémský autobus - 23.12.2010

Rozsvícený Betlémský autobus u vánočního stromku na chomutovském náměstí 1. májeBetlémský autobus se nám výjimečně povedl...

Den před Štědrým dnem přivezli skauti občanům obou měst novodobý symbol Vánoc, míru a pokoje – Betlémské světlo. Na Chomutovsku to bylo historicky poprvé a pro větší zajímavost zvolili organizátoři rozvoz světla historickým autobusem Škoda 706 RTO. Jak tedy celá akce probíhala?
23.12. ve 13:15 jedna část organizátorů rozváží a staví na náměstí v obou městech podsadové stany, v nichž bude v čase mezi 15 a 18 hodinou zájemcům světélko zapáleno. Druhá část ve stejnou dobu nasedá na vlak a odjíždí do Mostu převzít nablýskaný a krásně udržovaný autobus , aby jej patřičně ozdobila plakáty a světélky. Autobus, budící značnou pozornost kolemjdoucích, odjíždí pak do Jirkova, kde jej na začátku města očekává doprovodná policejní hlídka. Pár minut před 15 hodinou pak vjíždí za ...